Wypożyczanie gier trafiło na iOS

Ma mocy porozumienia z Apple, gry firmy Big Fish Games klienci będą mogli wypożyczać za miesięczny abonament. AKTUALIZACJA: Apple niespodziewanie usunęło aplikację ze swojego sklepu.

Wypożyczać może nie jest najbardziej precyzyjnym określeniem - chodzi o model subskrypcyjny, w którym za stałą miesięczną opłatę dostajemy dostęp do gier, przez Internet na zasadzie streamingu. Potrzebne więc będzie połączenie WiFi. Wcześniej należy pobrać tylko jedną aplikację, która pozwoli zarządzać grami. Korzystanie z usługi możliwe jest na iPhone'ach, iPadach i iPodach Touch.

Cena abonamentu ma wynosić 6,99 dolara (choć na początku cena zostanie obniżona do 4,99 dolara) za miesiąc grania. Trzydzieści procent z tej sumy trafia do Apple. Będzie także wersja darmowa, gdzie czas grania będzie ograniczony do pół godziny dziennie.

Potrzebne były długie negocjacje z Apple - trzeba było przekonać firmę, że jest dostateczny powód, by pobierać od ludzi miesięczny abonament.

W ofercie Big Fish znajdują się m.in. takie gry jak Mystery Case Files i Mahjong Tower. Usługa została tak zaprojektowana, by mogła potem pojawić się na Androidzie.

Propozycja ciekawa - dla tych, co grają sporo w różne tytuły i często są w zasięgu WiFi.

AKTUALIZACJA: Apple znienacka usunęło aplikację z AppStore. Firma Big Fish Games jest zaskoczona i czeka na wyjaśnienia.

[ MCVUK ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: