HydroView, czyli łódź podwodna w wersji mini

Oceaniczne przestworza, strzeżcie się!

Nowy produkt firmy Aquabotix to prawdziwa gratka dla entuzjastów nurkowania. Robot waży około 4,5 kg i pozwala oglądać podwodny świat za pośrednictwem zamontowanej na przodzie kamery full HD oraz wykonywać zdjęcia w wysokiej jakości. Obraz z kamery przesyłany jest na ekran iPhone'a, iPada, smartfona z Androidem albo laptopa, dzięki czemu można bez problemu nawigować urządzeniem i podziwiać widoki w czasie rzeczywistym.

Nawigacja i przesyłanie wideo odbywają się za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Stawiany na brzegu odbiornik łączy się z zanurzonym w wodzie robotem poprzez 15-metrowy kabel (możliwy jest także zakup przewodu o długości aż 90 m), a sterować nim można wychylając iPada bądź telefon w wybranym kierunku.

Największy minus HydroView? Bateria starczająca zaledwie na dwie godziny. Planuje się jednak wprowadzenie do sprzedaży dodatkowego zasilacza, który umożliwi odbywanie dłuższych podróży.

Ten wyjątkowy gadżet można zamówić na stronie internetowej producenta . Standardowy model kosztuje 2 995 dolarów, wkrótce pojawić ma się także wersja "pro" z baterią na 3 godziny i 45-metrowym kablem. Uważacie, że warto zapłacić bagatela 10 000 złotych za tego typu urządzenie?

Więcej o: