iPhone popularniejszy nawet od Kim Kardashian

Jak wynika z opublikowanego przez Yahoo rankingu, iPhone był najczęściej wyszukiwaną frazą w tym roku, wyprzedzając gwiazdy pop. Microsoft kwestionuje te rewelacje.

Od 10 lat Yahoo publikuje ranking najczęściej wyszukiwanych zapytań . Britney Spears królowała na liście aż przez trzy lata od 2005 do 2008 roku, w 2009 wygrał Michael Jackson a ubiegłorocznym zwycięzcą okazał się... wyciek oleju z platformy wiertniczej BP.

iPhone jest drugim po PlayStation 2 urządzeniem elektronicznym, które znalazło się na szczycie rankingu. W tym roku wyprzedził grono sław - Kim Kardashian, Katy Perry, Jennifer Lopez, Lindsay Lohan i Jennifer Aniston. Wygrał także z Osamą bin Ladenem. Zyskał popularność głównie dzięki podgrzewającym atmosferę przeciekom na temat wyglądu nowego modelu oraz wątpliwościom co do stanu zdrowia Steva Jobsa, który niestety zmarł w październiku.

Microsoft zaprezentował swoją analizę, dzieląc zapytania na kategorie. W dziedzinie urządzeń elektronicznych wygrał iPhone 5 (podgrzewanie atmosfery znów się sprawdza), przed Xboxem, Playstation i Kindle. Trzeba jednak zauważyć, że firma z Redmond zastosowała pewną sztuczkę licząc oddzielnie zapytania o poszczególne wersje iPhona.

Jeśli jesteście ciekawi co najczęściej wyszukują internauci, możecie posłużyć się stroną Google Trends .

[za Cnet]

Więcej o: