Podłącz do sieci wszystko. Dosłownie wszystko

I dowiedz się, że zalewa ci piwnicę, albo właśnie pali się twoje mieszkanie.

Twine jest nowym gadżetem, który pozwoli podłączyć do sieci praktycznie wszystko. Na dodatek, wybrane urządzenia, w określonych sytuacjach będą mogły napisać do nas wiadomość tekstową albo informację na Twitterze. Zaprogramujemy je, nie posiadając szczególnej wiedzy informatycznej.

Przedstawiony gadżet to niewielka kostka, która zapewnia łączność WiFi i posiada zewnętrzne i wewnętrzne czujniki. Zasila ją para baterii AAA, które pozwolą Twine działać przez kilka miesięcy. Kiedy będą na wyczerpaniu, urządzenie wyśle nam email, informujący o tym, że powinniśmy wymienić baterie. Specjalna aplikacja internetowa pozwala natomiast zaprogramować urządzenie w kilku prostych krokach.

Po co?

Twine jest w zasadzie gadżetem, który możemy wykorzystać do wszystkiego. Dzięki wbudowanym czujnikom temperatury i wibracji, możemy się na przykład dowiedzieć, że pod naszą nieobecność ogrzewanie w mieszkaniu przestało działać. Możemy też zaprogramować Twine, by powiadomił nas o zalaniu piwnicy, pożarze, a nawet zakończonym praniu. Wszystko działa w oparciu o proste reguły pisane przez użytkownika - kiedy pralka przestanie wibrować, wyślij wiadomość tekstową o zakończonym praniu. Zasady te można wymieniać z innymi użytkownikami Twine.

Samo urządzenie można zresztą rozbudować o kolejne czujniki (między innymi ruchu czy magnetyczny). Po wybraniu dowolnego z nich, dodatkowe instrukcje, możliwości, pojawią się w aplikacji sieciowej kontrolującej gadżet.

Póki co, twórcy urządzenia pracują nad jego ostateczną wersją. Istnieją już funkcjonujące prototypy, a dalsze prace rozwojowe można finansować na łamach Kickstartera.

Więcej o: