Stary dobry e-mail całkiem nieźle się trzyma

E-mail jest wciąż najbardziej popularną formą komunikacji elektronicznej. Nawet mimo tego, że liczba kont na Facebooku zbliża się do miliarda i coraz częściej wysyłamy do siebie wiadomości właśnie za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Liczby, przedstawione przez specjalizującą się w analizie internetowych statystyk firmę NowSourcing, wyglądają następująco:

- dziennie na świecie wysyła się 188 miliardów e-maili z blisko 3 miliardów kont. To statystycznie ponad 63 maile na konto dziennie. (Jestem blisko tej liczby a wy?)

- 750 milionów użytkowników Facebooka 60 milionów razy przesyła sobie wiadomość lub uaktualnia status

- 300 milionów właścicieli kont na Twitterze wysyła 140 milionów "ćwierknięć" dziennie.

Jest tylko jedna wątpliwość - spam. Według badań firmy Kaspersky Lab około 75% wszystkich wysyłanych e-maili jest efektem działania zapychaczy skrzynek. Przyjmując tą kalkulację poczta elektroniczna wciąż pozostaje królem internetowej komunikacji z wynikiem 47 miliardów nie-spamu dziennie.

Porównując powyższe dane z zestawieniami za zeszły rok zaprezentowanymi przez Wirtualne Media, na świecie przybyło ponad miliard kont internetowych, Twitter podwoił liczbę użytkowników, a Facebook zyskał ich 100 milionów.

Co ciekawe e-mail wygrywa też inną konkurencję - stał się bardziej popularny od telefonu w komunikacji biznesowej. Badania firmy Datamonitor przeprowadzone w kilkunastu krajach ujawniają, że 100% badanych pracowników firm korzysta z poczty elektronicznej a po telefon sięga jedynie 80%.

A wy częściej do siebie piszecie czy dzwonicie?

za [ venturebeat.com ]

Więcej o: