Koniec z kompromitującymi zdjęciami!

Serwisy społecznościowe są wspaniałe, tak? Bo można tam wrzucić zdjęcia, dzielić się ze znajomymi i tak dalej, i tym podobne. A jeśli zdjęcia są kompromitujące? A wśród znajomych macie żonę? Dziewczynę? Szefa?

W takim wypadku może to skończyć się źle.

Naprzeciw oczekiwaniom lubiącym imprezy wyszedł południowoamerykański koncern piwny Cerveza Norte. Razem z agencją Del Campo Nazca Saatchi & Saatchi opracował urządzenie nazwane Norte's Photoblocker. Na pierwszy rzut oka wygląda po prostu jak lekko futurystyczny kubełek służący do chłodzenia alkoholu.

I tym faktycznie jest. Jest jednak także sprytnym sposobem na poradzenie sobie z kompromitującymi zdjęciami. Tak się bowiem składa, że wykrywa lampy błyskowe (w promieniu 360 stopni!) wszelkich aparatów fotograficznych i telefonów. W przypadku robienia zdjęcia, odbija ich światło tak, że wszystko staje się zamazane. Jak to działa, sprawdzić można dzięki reklamie:

 

Intrygujące, prawda?

Teraz pozostaje czekać tylko na to, aż podchwycą to inne firmy i umieszczą w jakiejś bardziej poręcznej formie. Pomijając bowiem zdjęcia z imprez, to przecież może być urządzenie marzeń dla wszystkich celebrytów. Paparazzi nie będą mieć łatwego życia.

[za Fast Company ]

Więcej o: