3G w tablecie? Po co, mam WiFi

Czy 3G to póki co zbędna ekstrawagancja? Tak wynika z ankiet.

Cały rok badań oddziału amerykańskiej agencji badawczej NPD Group - Connected Intelligence wykazał, że liczba osób, które zaczęły wykorzystywać WiFi w tabletach wzrosła. W kwietniu 60 procent deklarowało, że używa tylko WiFi do łączenia się z siecią, a tylko 5 procent planowało w ciągu następnego pół roku zakupić abonament ze stałym dostępem do sieci przez 3G. Do października 2011 liczba osób, które wykorzystują tylko WiFi wzrosła do 65 procent, zaś grupa tych, które korzystają z WiFi i 3G, tylko 3G albo nie korzystają z internetu - zmniejszyła się.

Wiceszef Connected Intelligence - Eddie Hold - podaje powody takiego zachowania:

Na pewno istotne są wysokie ceny abonamentów na internet, jednak większość użytkowników odkryła, że WiFi dostępne jest w większości miejsc, gdzie używają tabletów - możliwość łączenia się z siecią jest "wystarczająca". W dodatku większość użytkowników tabletów ma smartfona, co zapewnia im łączność stałą, w krytycznych sytuacjach.

Z badań firm Informa Telecoms and Media wynika, że ilość hotspotów z dostępem do internetu ma wzrosnąć o 350 procent w ciągu najbliższych czterech lat (w USA). Co sprawi, że jeszcze mniej osób będzie zainteresowane abonamentem - zwłaszcza, jeśli ich ceny nie spadną.

[ Yahoo ]

Więcej o: