Warszawa z nowymi "technologicznymi taksówkami"

WiFi, wideokonferencje, monitorowanie dzieci, playlisty pasażera, wybór ulubionego zapachu, a to jeszcze nie koniec.

Ten pomysł nam się podoba. Na początku przyszłego roku, Warszawa wzbogaci się o nowe taksówki, a w zasadzie całą nową korporację - EcoCar System. Tym, co będzie ją wyróżniało na tle pozostałych firm będzie darmowy, bezprzewodowy (WiFi) Internet dla pasażerów.

W białych fordach Mondeo znajdzie się panel LCD, na którym sprawdzimy swoją pocztę elektroniczną, obejrzymy interesujące nas strony www, pooglądamy telewizję (w tym HD), a nawet weźmiemy udział w telekonferencji czy uruchomimy mapę miasta. Oczywiście nie musimy korzystać z Sieci na ekranie LCD. W taksówce będzie też darmowa sieć bezprzewodowa, do której będzie mógł się "wpiąć" każdy klient. Przyda się w trakcie przymusowego postoju w korkach, prawda?

To zresztą nie jedyne atrakcje w EcoCar System. Firma pozwala zamówić taksówkę przez Internet i wybrać utwory muzyczne, których słuchać będziemy w trakcie jazdy. Możemy nawet ułożyć własną playlistę z ulubionej muzyki. W samochodach można też wybrać ulubiony zapach, którym będzie pachniało wnętrze. Osoby posiadające dzieci mogą natomiast skorzystać z monitoringu, który będzie śledził je w trakcie podróży przekazując dane z modułu GPS na ekran telefonu lub komputera. Jeśli komuś jeszcze mało, to może podłączyć się do kamery znajdującej się w aucie i zerknąć czy nic złego nie dzieje się z dzieckiem. To jeszcze nie wszystkie atrakcje czekające na pasażerów. Więcej na ich temat można się dowiedzieć na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika .

Niestety nie wiadomo jeszcze ile dokładnie będą kosztowały przejazdy w EcoCar System, choć firma zaznacza, że będzie jedną z droższych w mieście. Dla wielbicieli technologii czy po prostu zapracowanych osób, oferta korporacji powinna jednak być interesująca. Teraz jeszcze poprosimy o możliwość płacenia kartą w każdej taksówce. Nie będziemy musieli nocnych, weekendowych kursów zaczynać słowami "do domu, ale po drodze jeszcze o bankomat zahaczymy".

[za: IDG.pl]

Więcej o: