Spore zmiany na Google+

Wczoraj portal społecznościowy Google'a doczekał się kilku nowości, które będą wprowadzane w przeciągu najbliższych dni. Przyjrzyjmy się im.

1. Zdecyduj, od kogo chcesz dostawać wiadomości

Chyba najistotniejsza nowość to suwak obecny w każdym z kręgów (np. rodzina), który pozwala ustalić, ile wpisów z wybranego kręgu ma pojawiać się w głównym strumieniu wiadomości użytkownika. Irytujący znajomi przestaną być problemem.

 

2. Odmienione powiadomienia

Dzięki ulepszonemu, bardziej przejrzystemu paskowi notyfikacji szybciej i łatwiej dowiemy się, z czym związane jest dane powiadomienie i poznamy jego szczegóły.

Google Google  fot. Google

3. Usprawnienia na firmowych stronach

Strony Google+ zostały wprowadzone w ubiegłym miesiącu i spotkały się z mieszanym odzewem. Trzy nowości mają ułatwić ich zarządzanie. Pierwsza to opcja nadania prawa do zarządzania profilem danej marki aż 50 osobom, druga - nowy przepływ powiadomień, który pozwoli lepiej śledzić aktywność odwiedzających stronę, trzecia zaś - wyświetlanie łącznej liczby użytkowników, którzy albo dodali stronę do swoich kręgów, albo polecili ją przyciskiem +1.

 

4. Ułatwione dzielenie się zdjęciami

Ostatnia z nowinek tyczy się zdjęć. Zmieniono sposób ich przeglądania, poprawiono komentowanie oraz nawigację. Od teraz można też m.in. swobodnie oznaczać osoby widoczne na danym zdjęciu czy stworzyć ze zdjęcia świąteczną pocztówkę przy użyciu dostępnych grafik.

 

[via

Google Blog

]

Więcej o: