Już 150 milionów osób na Google+?

Świat obiegła szokująca wiadomość, według Global Web Index portal społecznościowy Google'a może się już pochwalić gronem ponad 150 milionów aktywnych użytkowników. To dużo, zwłaszcza w tak krótkim czasie.

Google+ zadebiutował wraz z końcem czerwca, ale jeszcze długo potem funkcjonował w oparciu o tak zwane zaproszenia, ograniczając "szarym użytkownikom" dostęp do serwisu.

Mgłę niepewności wokół informacji zagęszcza fakt, że Google nie lubi się chwalić. Ostatnia zaraportowana publicznie liczba to 40 milionów użytkowników. Stan wyliczony został na koniec trzeciego kwartału 2011. Niedługo czeka nas koniec czwartego. Czyżby więc w trzy miesiące Google+ urósł niemal o 300%?

Co więcej, jeszcze we wrześniu 2011 Paul Allen bowiem, w oparciu o liczbę nazwisk użytkowników estymował dzienny przyrost na nawet 2 miliony osób , mówiąc jednocześnie o bazie ponad 50 milionów już aktywnych kont w portalu. Jeśli wyliczony trend miałby się utrzymać do dziś, można by założyć, że Google+ jest już w połowie drogi do wyniku Facebooka.

Według, wydaje się, bardziej realnych wyników GWI Google+ jest obecnie trzecim co do wielkości portalem społecznościowym, a do Facebooka nadal sporo mu brakuje.

Aktywni użytkownicy portali społecznościowychAktywni użytkownicy portali społecznościowych fot. GlobalWebIndex

Dane GWI z listopada 2011.

Więcej o: