CES 2012: Widzieliśmy najcieńszy androidowy smartfon świata [WIDEO]

Samsung? HTC? Nie, urządzenie pokazała firma Huwaei.

Producent twierdzi, że Huawei Ascend P1 S to najchudszy smartfon świata działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android - ma zaledwie 6,68 mm grubości. W jego wnętrzu także znajdziemy "smakowite" podzespoły. Ascend posiada 4,3-calowy dotykowy wyświetlacz Super AMOLED qHD (960x540) pokryty ochronnym Gorilla Glass. Do tego dochodzi dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460 Cortex A-9 taktowany zegarem 1,5GHz, kamerka 8Mpix (z tyłu obudowy) i 1,3 HD (z przodu), 1GB pamięci RAM oraz 4GB pamięci ROM.

Mieliśmy okazję porównać go z Galaxy Nexus. Huawei ma grubość 6,68 mm, Galaxy Nexus - 8,84 mm. Jak widać na zdjęciu, różnica jest faktycznie niewielka.

Smartfon faktycznie jest cienki, jednak czy to "najcieńszy smartfon świata", jak głosi informacja prasowa? Faktycznie, liczby wskazują, że jest najcieńszy, lecz trzymając telefon w ręku absolutnie tego nie czuć. Porównanie z innymi modelami telefonów też nie wykazuje jakiejś drastycznej różnicy na korzyść smartfona Huawei.

Trzeba natomiast przyznać, że smartfon jest niebywale lekki. Na tyle lekki, że sprawia wrażenie urządzenia kruchego, z którym trzeba się delikatnie obchodzić.

Huawei Ascend P1 działa pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android - 4.0. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że obsługa systemu przebiega sprawnie, bardzo syzbko reaguje na polecenia użytkownika - przekonajcie się na krótkiej prezentacji wideo.

 

Pierwsze wrażenia są pozytywne, o ile nie damy się oczarować metce "najcieńszy smartfon świata".

Urządzenie trafi do sklepów w drugim kwartale tego roku. Choć jego cena nie została ujawniona, to wiadomo, że będzie je można nabyć w trzech kolorach - metalicznym czarnym, ceramicznym białym oraz różowym.

Huawei zaoferuje także telefon Ascend P2, który posiadać będzie identyczną specyfikację, ale nieco grubszą (7,69 mm) obudowę. Oba telefony działać będą pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

embed

Huawei Ascend P1 czarny

  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • WiFi

0 opinii

Podstawowe informacje o Huawei Ascend P1 czarny

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: