[Aktualizacja] CES 2012: Project Fiona - nazwa, którą powinni zapamiętać gracze

Tablety nadają się jedynie do najprostszych gier? Razer pokazuje, że nie jest to prawda.

[Aktualizacja]: Jak donoszą nasi korespondenci z targów CES, Fiona może nie być tak oryginalnym urządzeniem, jak mogło się wydawać. Dlaczego?

Choć z wstępnych informacji wynikało, że tablet będzie działał pod kontrolą Windows 8, to prawdopodobnie w dniu premiery będzie to jednak Windows 7. Nowy system operacyjny może się pojawić w urządzeniu w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Joanna Sosnowska donosi również, że Fiona może nie być wygodna, choć sprawia takie wrażenie. Na dodatek urządzenie pokazywane obecnie jest jedynie prototypem, którego nie można nawet dotknąć. Nie wiadomo również czy jego premiera rzeczywiście odbędzie się pod koniec tego roku. Zdania w redakcji są więc podzielone. A co wy myślicie o tym urządzeniu?

Project FionaProject Fiona fot. Joanna Sosnowska

[Oryginalna wiadomość]

Project Fiona to nieoficjalna nazwa tabletu dla graczy. Firma Razer zapowiedziała jego premierę na czwarty kwartał tego roku, jednocześnie ujawniając pierwsze informacje na jego temat. Dowiedzieliśmy się, że urządzenie będzie działało pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.

Bez problemu uruchomimy na nim wszystkie produkcje dedykowane pecetom. Razer liczy również na to, że twórcy gier opracują ich wersje dostosowane do wykorzystywania możliwości tabletu - między innymi czułego ekranu dotykowego, akcelerometrów oraz kontrolerów umieszczonych na bokach urządzenia.

Project FionaProject Fiona fot. Razer

Niewiele wiemy natomiast na specyfikacji sprzętowej tabletu. Na pewno znajdą się w nim bardzo mocne procesory Core i7 trzeciej generacji - Ivy Bridge. Co jeszcze? Tego Razer póki co nie ujawnia. Wiadomo natomiast, że sam tablet powinien kosztować mniej niż tysiąc dolarów. Może to więc być całkiem niezła alternatywa dla laptopów kupowanych z myślą o graniu.

 
Więcej o: