Zhakowano Facebooka Ewy Kopacz

Kto następny?

Kolejny polityk padł ofiarą "żartu" hakerów. Tym razem jest nim marszałek Sejmu, Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej. Kto dziś w godzinach przedpołudniowych odwiedził jej profil w serwisie Facebook z pewnością na trafił na interesującą fotografię profilową. Marszałek miała na nim założoną maskę Anonimowych. Zdjęcie polubiło ponad tysiąc osób.

Również na tablicy posłanki znaleźć można było grafikę, której zapewne sama tam nie wgrała. Był to obrazek, który pojawił się wcześniej na stronie podszywającej się pod blog Kasi Tusk. Co ciekawe, obecnie na profilu posłanki znaleźć można jej krótką notkę biograficzną. Artykuł z Wikipedii sporządzony został... po niemiecku. Kolejny żart hakerów?

Hakerzy nie przestają więc pokazywać z jaką łatwością są w stanie podmieniać treści należące do polityków, czy po prostu włamywać się na ich strony internetowe. W ciągu kilku dni byliśmy świadkami między innymi ataku na witrynę Radka Sikorskiego i odkrycia przekazu hakerów z Polish Underground do premiera Tuska .

[za: Niebezpiecznik ]

Więcej o: