Kto sprzedaje najwięcej komórek?

Świeże statystyki od firmy analitycznej IDC pokazują, który z producentów telefonów komórkowych (również smartfonów) przewodził rynkowi w ubiegłym roku.

W ostatnim kwartale 2011 roku najwięcej telefonów wysłała do sprzedaży Nokia - 113,5 mln. Liczba ta przełożyła się na udział w rynku równy 26,6%. To o 3,8 punktu procentowego więcej niż zajmujący drugie miejsce Samsung, ale jednocześnie 4,1 p. p. mniej od rezultatu z czwartego kwartału 2010 r. Największą dynamiką wzrostu może pochwalić się okupujące trzecią pozycję Apple - choć udział firmy z Cupertino jest relatywnie nieduży (8,7%), to zwiększył się on o prawie 130 procent względem analogicznego okresu w 2010 roku.

fot. Engadget

Podobnie przedstawiają się dane za cały miniony rok kalendarzowy. Na czele Nokia z dość wyraźną przewagą nad Samsungiem, a na pozycji numer trzy Apple, które od czołowej dwójki dzieli wręcz przepaść. Dalsze miejsca to LG, które zanotowało największy spadek w zestawieniu, i ZTE; telefony od wszystkich innych, mniejszych producentów stanowią ponad 35% rynku. W ogólnym ujęciu liczba telefonów wysłanych do sklepów w roku ubiegłym była o 11,1 proc. większa niż w roku 2010.

Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę IDC.

[Za: Engadget ]

Więcej o: