Android kontra iOS: gdzie aplikacje działają lepiej?

Dwa wiodące mobilne systemy operacyjne, Android oraz iOS, ścierają się ze sobą na wielu niwach - w Sieci nie ustają dyskusje na temat wyższości jednej platformy nad drugą. Jednym z istotniejszych aspektów tej rywalizacji jest stabilność programów. Analiza wykonana przez firmę Crittercism rzuca na tę sprawę dość wyraźne światło.

Crittercism zbadało między 1 a 15 grudnia ubiegłego roku, jak często zawieszają się, nie działają bądź funkcjonują z błędami aplikacje na poszczególnych wersjach obu platform. Niechlubnym zwycięzcą tej analizy okazał się iOS 5.01, na którym błędy aplikacji występują aż w 28,64% przypadków. Jeśli chodzi o Androida, najwięcej błędów zaobserwować można użytkując edycję 2.3.3 z rezultatem 3,86%. W ogólnym rozrachunku wyszło na to, że aplikacje są mniej stabilne, i to znacznie, na systemie Apple'a - ponad 70 procent błędów przypadło na iOS.

Podobny wniosek można wyciągnąć z drugiego badania przeprowadzonego przez Crittercism. W okresie od listopada do grudnia 2011 roku sprawdzono, przy jakim procencie uruchomień aplikacje na iOS i Androidzie wykazywały krytyczne błędy. Jak widać na zamieszczonym powyżej wykresie, częściej zdarzało się to na platformie firmy z Cupertino, niezależnie od jakości aplikacji (im wyższy kwartyl, tym niższa jakość). Analizę sporządzono w oparciu o 214 milionów uruchomień programów.

Po bardziej szczegółowe dane odsyłamy na stronę internetową Forbes.

[Za: Technorati ]

Więcej o: