Chrome 17 - co nowego?

Google właśnie udostępniło nową wersję swojej przeglądarki - Chrome - tym razem już oznaczoną numerem 17. Jakie usprawnienia dodano, co zmieniono?

Pobierz nową wersję przeglądarki Chrome

Kolejne edycje Chrome'a nie przynoszą może rewolucji, ale widać postęp - tym razem nacisk położono na szybkość bezpieczeństwo.

Pierwsza zmiana dotyczy wpisywania adresu stron. Jeśli Chrome rozpozna często odwiedzaną stronę, to już w czasie pisania zacznie ją ładować. Powinno to przyspieszyć i ułatwić użytkownikom przeglądarki korzystanie z sieci.

Druga znacząca zmiana dotyczy bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy użytkownik ściąga plik, Google porówna go z bazą danych zaufanych plików i wydawców. Jeśli go tam nie znajdzie, to przeprowadzi automatyczną analizę bazowaną na rozmaitych informacjach i jeżeli stwierdzi, że może być groźny, to ostrzeże przed nim użytkownika. Ostrzeżenie będzie można oczywiście pominąć.

Chrome będzie więc wiedział, co ściągają jego użytkownicy. Google obiecuje jednak, że dane te nie będą wykorzystywane w żadnych innych celach, jak tylko opisany powyżej.

Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome można znaleźć między innymi na jej oficjalnej stronie. Aktualizacja powinna zostać automatycznie pobrana w przypadku tych osób, które już z Chrome'a korzystają.

Więcej o: