Wsadźmy Androida do aparatu! #dobrypomysł

Czy już niedługo będziemy mogli do aparatu wgrać nową aplikację z filtrami, gdy znudzą nam się stare? A potem od razu wrzucić zdjęcia do sieci? Na to wygląda.

Samsung złożył w w USPTO (United States Patent and Trademark Office) wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego: "Samsung Galaxy Camera". Co prawda nie ma pewności, że chodzi akurat o aparat, ale możemy domniemywać, że trwają pracę nad urządzeniem z serii Galaxy - a więc gadżetów wyposażonych w system Android - w którym główną funkcją jest robienie zdjęć.

Jakie możliwości mógłby mieć taki aparat? W dobie popularności aplikacji typu Instagram czy Camera+ mógłby stać się ich profesjonalnym odpowiednikiem. Zainstalowane aplikacje pozwalałyby na dodawanie do zdjęć filtrów, edycję, umieszczanie na koncie Picasa, Facebooku czy wysyłanie do znajomych. Oraz granie w gry i sprawdzanie poczty.

Na tegorocznych targach CES Polaroid pokazał podobne urządzenie - Polaroid SC1630 Android HD Smart Camera, czyli połączenie smartfona z aparatem. Ma on matrycę o wielkości 16 megapikseli, przysłonę f/3.1-5.6, maksymalną prędkość migawki 1/1400 i ISO do 3200. A przede wszystkim obiektyw z wbudowanym trzykrotnym zoomem optycznym - coś czego nie uświadczymy w telefonach.

[ Phandroid ]

embed

Samsung Galaxy Camera

  • Liczba pikseli: 16,1 Mpx
  • Zoom optyczny: 21 x
  • Stabilizator obrazu
  • Karty pamięci: micro SD, micro SDHC, micro SDXC

0 opinii

Podstawowe informacje o Samsung Galaxy Camera

Matryca

Funkcje

Ekran LCD

Obiektyw

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: