iPad 3 - wszystko, co dotychczas wiadomo

Czy premierę nowego urządzenia Apple można przewidzieć po ilości plotek na jego temat, które pojawiają się w Sieci? Jeśli tak, to rzeczywiście wkrótce powinniśmy doczekać się debiutu jakiegoś gadżetu. Prawdopodobnie będzie nim iPad 3.

iPad 3 w Google TrendsiPad 3 w Google Trends fot. Google Trends

Grafika, którą widać powyżej obrazuje jak rosło zainteresowanie internautów iPadem 3 w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jak widać, coraz więcej osób wyszukuje informacje na jego temat. Branżowe media nie próżnują, próbując zaspokoić ciekawość czytelników. Serwisy publikują coraz nowsze plotki i zdjęcia, które miały wyciec z fabryk czy zostać zrobione przez tajemniczych informatorów.

Cóż więc wiemy na temat iPada 3?

- Zacząć powinniśmy od innego urządzenia, o którym mówi się od jakiegoś czasu. iPad Mini miałby być mniejszą wersją znanego urządzenia. Tablet wyposażony w mniej więcej 8-calowy wyświetlacz (1024x768) podobno już jest testowany. Taka jednak podobno jest polityka Apple. Tworzone są prototypowe urządzenia, które następnie testuje się, by ocenić czy warto je rzucić na rynek. Jeśli więc iPad Mini nawet istnieje, to nie oznacza to, że w najbliższej przyszłości będziemy go mogli kupić.

Za rynkowym debiutem takiego urządzenia przemawia fakt, iż Apple mogłoby dzięki niemu konkurować z dobrze radzącymi sobie czytnikami Kindle. Przeciw przemawia fakt, iż sam Steve Jobs twierdził, że tablety z wyświetlaczami o takim rozmiarze nie mają żadnego sensu. Czy Tim Cook tak szybko zatwierdziłby projekt i ewentualną premierę projektu stojącego w opozycji do słów Jobsa?

- Sensu nabierają plotki na temat daty debiutu iPada 3 . Z najnowszych wynika, że urządzenie zostanie pokazane światu dokładnie siódmego marca . Chwilę później miałoby znaleźć się w sprzedaży.

Wiarygodności tej informacji dodaje fakt, iż kilka dni później odbywa się ważna amerykańska impreza branżowa - South-By-Southwest Interactive. To właśnie na niej, pierwsi użytkownicy mieliby mieć możliwość kupienia iPada 3. Dokładnie tak było w przypadku drugiej generacji urządzenia. Historia mogłaby więc powtórzyć się.

- Coraz większa liczba plotkarze twierdzi, że wyświetlacz iPada 3 będzie miał rozdzielczość 2048x1536 . Wcześniej mówiło się również o 1600x1200, ale wraz z upływem czasu, coraz bardziej wiarygodna wydaje się być informacja mówiąca o wyższej rozdzielczości.

- W zasadzie wszyscy informatorzy zgodni są co do tego, że sercem tabletu będzie czterordzeniowy procesor A6 . Czy można zatem potraktować to jako pewną informację?

- Kolejną ważną wiadomość potwierdza wiarygodny Wall Street Journal. Zdaniem jego dziennikarzy, iPad 3 wspiera technologię LTE . Miałby on działać w sieciach 4G amerykańskich operatorów Verizon i AT&T. I w tym przypadku można założyć, że rzeczywiście tak będzie.

- Wciąż ciężko powiedzieć jakie kamerki znajdą się w urządzeniu, choć mówi się o olbrzymim skoku jakościowym i urządzeniach z matrycami 5 lub nawet 8Mpix.

- Podobnie ma być w przypadku baterii, która ma nawet dwukrotnie wydłużyć czas pracy tabletu . Obie te plotki może potwierdzać zdjęcie, które wyciekło do sieci jakiś czas temu . Znajdziecie je poniżej.

iPad 2 i iPad 3iPad 2 i iPad 3 fot. tablety.pl

- Bez odpowiedzi pozostaje pytanie o to, czy iPada 3 uda się jeszcze bardziej odchudzić. I tu można jednak przypuszczać, że tak. Niedawno pisaliśmy o firmie Corning i jej jeszcze cieńszym "szkle lotosu" . Inni producenci podzespołów nie śpią i miniaturyzują swoje produkty. Może więc nowy tablet Apple będzie miał jeszcze lepszą linię i mniejszą wagę.

- Największą niewiadomą pozostaje natomiast cena tabletu i dostępność różnych jego modeli. Zaryzykujemy jednak stwierdzenie, że iPad 3 będzie sprzedawany w identycznej cenie co druga wersja tabletu (lub nieznacznie wyższej), a jego starsze rodzeństwo potanieje.

Więcej o: