Kupiłeś iPhone'a 4? Możesz dostać od Apple'a 15 dolarów albo pokrowiec

Niestety, oferta dotyczy tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Takie postanowienie jest wynikiem postępowania sądowego, które klienci wygrali z Apple w amerykańskim sądzie w związku z problemem anteny w iPhone'ie 4, o którym było szczególnie głośno w 2010 roku, zaraz po premierze telefonu . Ugodę zawarto na bazie 18 osobnych pozwów, które scalono w jeden.

Wkrótce ma ruszyć specjalna strona internetowa - iPhone4Settlement.com - gdzie nabywcy iPhone'a 4 będą mogli poznać szczegóły porozumienia i dowiedzieć się, jak otrzymać od Apple'a pokrowiec Bumper niwelujący wady anteny albo 15 dolarów w gotówce.

Przypomnijmy, to nie pierwsza sytuacja, kiedy Apple zmuszone zostało do płacenia za usterkę swojego telefonu. Krótko po premierze firma z Cupertino zaoferowała nabywcom iPhone'a 4 możliwość oddania telefonu za pełen zwrot kosztów zakupu albo darmowy pokrowiec rozwiązujący problem z anteną. Na ten cel Apple wydało około 175 milionów dolarów. Tym razem nie będzie zmuszone przeznaczyć aż tyle pieniędzy, bo nowa ugoda nie dotyczy klientów, którzy otrzymali darmowy pokrowiec w 2010 roku.

[Za: Mashable ]

Więcej o: