Jeśli jest piątek, to czas na atak

Fuck the FBI Friday. I jest impreza.

Grupa Anonymous przedstawiła plany rozpoczęcia operacji FFF, czyli Fuck the FBI Friday. Opisuje je magazyn Wired, którego dziennikarze rozmawiali z osobami podającymi się za przedstawicieli Anonimów, gdy przeprowadzały one ataki na serwisy Federalnej Komisji Handlu (business.ftc.gov, consumer.gov oraz ncpw.gov).

W rozmowie z Wired, domniemani członkowie FFF wyznali, że co piątek będą rozpoczynali ataki, których celem jest "wymazanie jak największej ilości korporacyjnych i rządowych systemów z naszego (Anonimów przyp. red.) internetu ". Grupa przyznała również, iż udało się jej uzyskać dostęp do dziesiątków celów, które jeszcze nie zostały zaatakowane.

Już teraz ma ich być na tyle dużo, by grupa mogła prowadzić swoją operację przez mniej więcej pół roku. Można również uznać, że po tym czasie, ataki się nie skończą. Jak przyznali rozmówcy Wired, im więcej danych uda im się ukraść, tym większy mają apetyt na kolejne porcje informacji.

Z zapowiedzi wynika, że ataki będą polegały na podmienianiu zawartości stron internetowych, blokowaniu dostępu do nich oraz podkradaniu baz danych znalezionych na serwerach. Rozmówcy Wired podkreślają także, iż ich działania przestały się ograniczać do przekazywania treści, walki o prawdę. Teraz grupa chce zakłócić działanie korporacji, instytucji państwowych lub doprowadzić do ich zniknięcia z Sieci. Wszystkie zapowiedziane działania mają być odpowiedzią na zamiar wprowadzenia kontrowersyjnego ACTA.

A jak poważnie należy traktować to, co mówią Anonimowi? Bardzo dobrą odpowiedzią jest udzielony przez nich komentarz: Mówiliśmy to od bardzo długiego czasu. To jest wojna.

[za: Wired ]

Więcej o: