MWC 2012: Photoshop na iPadzie za 8 euro. Jak to działa?

Dodajmy, że na iPadzie 2. Tylko i wyłącznie.

Zawodowi graficy zapewne uśmiechną się pod nosem, kiedy przeczytają tę wiadomość. A może nie? Odpowiedź zostawmy im. Najważniejsze dla przeciętnego użytkownika tabletu firmy Apple jest, że w App Store pojawił się Adobe Photoshop Touch, o którym oficjalnie poinformowano w trakcie targów Mobile World Congress.

Photoshop Touch jest jedną z sześciu aplikacji, które docelowo mają oddawać w ręce użytkowników iPada 2, rozwiązania znane z Adobe Creative Suite. Do mobilnych wersji oprogramowania trafić mają wszystkie najważniejsze funkcje "większego rodzeństwa". Aplikacje mają także być dopracowane pod kątem dzielenia się plikami z  innymi użytkownikami iPada 2.

Adobe Photoshop TouchAdobe Photoshop Touch fot. Adobe

Wśród najważniejszych opcji wymienianych przez twórców Photoshop Touch znalazły się między innymi możliwość łączenia fotografii w wielowarstwowe obrazy, stosowanie profesjonalnych efektów w trakcie malowania, szkicowania czy retuszowania fotografii. Narzędzie Scribble Selection Tool umożliwia natomiast ekstrakcję obiektów z obrazu, a Refine Edge - jak sama nazwa wskazuje - wygładzanie krawędzi. Photoshop Touch jest zintegrowany z Facebookiem i Google Image Search, z którymi da się szybko wyszukać i udostępnić pliki graficzne.

Adobe zapowiada, że w najbliższych miesiącach do pakietu dołączą Adobe Collage do tworzenia tzw. ścian klimatów, Adobe Debut do prezentacji i przeglądania prac, Adobe Ideas do szkicowania, Adobe Kuler do analizowania tematów graficznych oraz Adobe Proto do tworzenia prototypów stron www i mobilnych aplikacji.

Na zakończenie jeszcze raz przypominamy, iż Adobe Photoshop Touch dostępny jest tylko i wyłącznie na iPada 2. Aplikacja kosztuje osiem euro i można ją znaleźć po kliknięciu w nasz link.

App Store: Adobe Photoshop Touch

Adobe Photoshop TouchAdobe Photoshop Touch fot. Adobe

Więcej o: