Windows 8 już do pobrania

Póki co tylko próbna wersja Consumer Preview.

Premiera Windows 8 Consumer Preview odbyła się na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. System operacyjny można pobrać już teraz, ale najpierw warto wymienić te cechy systemu, którymi chwalił się Microsoft.

Firma podkreśla, iż od chwili wydania poprzedniej wersji Windows 8 (Developer Preview), wprowadzono do niej mnóstwo zmian. Consumer Preview powinien być szybszy, lepszy i bardziej niezawodny. W wydanym właśnie systemie operacyjnym znajdziemy sklep Windows Store (wersja beta). Windows 8 Consumer Preview pozwala pobierać i sprawdzać możliwości aplikacji za darmo.

Pobierz: Windows 8 Consumer Preview w wersji 32-bit Pobierz: Windows 8 Consumer Preview w wersji 64-bit

Ważna jest także integracja z treściami publikowanymi w Internecie. Rejestracja konta Live pozwala uzyskać dostęp do takich funkcji jak przenoszenie ustawień między różnymi urządzeniami czy składowania danych w chmurze. W systemie znajdziemy także przeglądarkę internetową Internet Explorer 10, którą zaprojektowano z myślą o urządzeniach działających pod kontrolą Windows 8.

"W Windows 8 wymyśliliśmy na nowo sposób interakcji z komputerem osobistym i postaraliśmy się, aby każdy element systemu sprawiał wrażenie naturalnego przedłużenia urządzenia, czy to tabletu, czy laptopa, czy systemu typu all-in-one " - powiedział Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft. - "Windows 8 Consumer Preview oferuje bezkompromisowe podejście do korzystania z komputera. "

Windows 8 Consumer Preview można pobrać z oficjalnej strony internetowej Microsoftu .

Więcej o: