Apple patentuje "iWallet"

W kolejnym iPhone'ie będą płatności NFC?

Czy dziś może to kogoś dziwić? W Sieci pojawiła się kolejna informacja na temat planów firmy Apple. Tym razem dowiedzieliśmy się, że w niedalekiej przyszłości, użytkownicy "iUrządzeń", być może będą mogli skorzystać z technologii NFC, by płacić chociażby za drobne zakupy.

Amerykański Urząd Patentowy przyznał firmie Apple prawo do posługiwania się nową technologią. Umożliwia ona firmom obsługującym karty płatnicze rozliczać użytkowników, którzy zdecydują się płacić za pomocą iPhone'a obsługującego technologię NFC. Takie rozliczenie będzie przeprowadzane przez iTunes.

Użytkownicy mają też mieć możliwość skorzystania z drugiego konta zarejestrowanego na inną osobę - chociażby swoje dziecko. Ta osoba będzie mogła dokonywać zakupów obciążających konto oryginalnego użytkownika. Ten może natomiast ograniczyć chociażby miesięczne kwoty wydawane przez podpiętą osobę.

Czy oznacza to, że technologia NFC już wkrótce zagości w sprzęcie Apple? Być może czegoś interesującego dowiemy się już w trakcie nadchodzącej konferencji, na której spodziewamy się zobaczyć między innymi iPada 3.

[za: Patently Apple ]

Więcej o: