iPad 3 w Polsce - kiedy, u kogo, za ile?

U operatorów GSM, w sklepie, na serwisie aukcyjnym - gdzie kupować?

W trakcie wczorajszej konferencji Apple dowiedzieliśmy się, że nowy iPad trafi do Polski dosłownie chwilę po swojej światowej premierze . Dokładnie 23 marca urządzenie ma się pojawić nad Wisłą. Postanowiliśmy sprawdzić czy wiadomo już gdzie, od kiedy i za ile będzie można go nabyć. Niestety, informacji nie udało nam się zdobyć zbyt wiele, ale mamy nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

iPad 3iPad 3 fot. Apple

Operatorzy GSM

Pisząc o niewielkiej ilości informacji mieliśmy na myśli właśnie operatorów GSM. To oni nie podają jeszcze konkretów związanych z premierą i sprzedażą nowego iPada. Oto co udało nam się dowiedzieć.

- W sieci Orange , nowy tablet Apple pojawi się już 23 marca. Rzecznik prasowy firmy nie chciał jednak powiedzieć nic więcej na temat zbliżającej się premiery iPada. Jego ceny pozostają więc nieznane.

- W sieci T-Mobile jest podobnie jak w Orange. I tu nowy iPad pojawi się już 23 marca. Tak samo jak w przypadku konkurencji, firma nie mogła jeszcze podać cen urządzenia.

- W sieci Play dostępność iPada uzależniona jest od wielu czynników. O ile operator będzie się starał szybko zdobyć nowy tablet, to raczej nie zostanie on udostępniony 23 marca. Przedstawiciel firmy powiedział jedynie, że będzie ona starała się zaoferować dobrą cenę na iPada 3 .

- Niestety nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami sieci Plus . Nie wiemy więc jakie firma ma plany w kwestii nowego iPada.

iPad 3iPad 3 fot. Apple

Sklepy

Cisza panuje też w dużej części rodzimych sklepów. Z tych, które sprawdziliśmy, jedynie sieć iSpot już chwali się iPadem, do opisania którego używa słów "Model 2012". Podaje przy tym zarówno datę premiery urządzenia jak i ceny poszczególnych modeli.

Trzeba zwrócić uwagę, że iSpot wyraźnie zaznacza: Podane kwoty to przewidywane orientacyjne ceny nowego iPada 3. Mogą one ulec zmianie bez powiadomienia, ostateczna cena będzie znana w momencie opublikowania cen przez Apple Polska.

Co do daty premiery - na stronie możemy przeczytać, że: Najnowszy model iPad 3 będzie w Polsce dostępny już pod koniec marca (prawdopodobna data premiery to 23-25.03). O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Najtańszy model iPada (16GB, WiFi) został wyceniony na 2099 złotych .

Wersja 32GB kosztuje 2599 złotych , a wersja 64GB - 2999 złotych .

Droższe są oczywiście modele WiFi + 4G . W tym przypadku przyjdzie nam zapłacić 2699 złotych (16GB), 3099 złotych (32GB) lub 3499 złotych (64GB) .

Dostępne będą zarówno urządzenia w kolorze białym jak i czarnym.

Nowy iPad będzie też można kupić w sieci sklepów Cortland. Obecnie przyjmuje ona jednak jedynie zamówienia na urządzenie bez podawania jego ceny i daty premiery.

Więcej o: