"Byłem tu. Tony Halik"

Nie bądź wandalem - pisz tylko na wirtualnych ścianach.

Kolejna interesująca aplikacja pojawiła się w Apple App Store. Interesująca, o ile jeździmy po świecie i lubimy zostawiać ślad po sobie w lokacjach, które odwiedzamy.

Wallit przenosi użytkownika do świata rozszerzonej rzeczywistości, w której wzniesiono wirtualne ściany, po których możemy mazać - zostawiać na nich swoje wiadomości. Mogą one mieć postać zarówno grafik, jak i zwykłego tekstu czy pliku wideo.

Jeśli więc włączymy aplikację będąc na moście Golden Gate, naszym oczom ukaże się ściana, na której powinny już być wiadomości innych osób. Teraz wystarczy dodać już własną. Haczyk jest taki, że musimy to zrobić kiedy jesteśmy w danym miejscu. Nie da się więc umieścić własnej wiadomości na słynnym moście w San Francisco, kiedy wylądujemy już w Polsce. Zdaniem autorów aplikacji, wirtualne ściany mają ukazywać charakter wybranych miejsc na podstawie ludzkich uczuć, przeżyć.

Twórcy Wallit twierdzą, że wirtualne ściany zostały już wzniesione we wszystkich większych miastach świata. Wkrótce mają się natomiast pojawiać w innych lokacjach. Jedną z nich jest sieć kawiarni Starbucks, która posiada już 15 tysięcy własnych lokali. I tu będzie można zostawić własną wiadomość. Starbucks - po opłaceniu abonamentu - będzie natomiast mógł zmienić wygląd ściany znajdującej się w swoim lokalu. W niedalekiej przyszłości, co wydaje się być ryzykownym krokiem, na ścianach mają się pojawiać reklamy.

Opisaną aplikację mogą już pobrać użytkownicy systemu iOS . W ciągu paru tygodni zobaczymy ją natomiast na Androidzie.

WallitWallit fot. App Store

[za: Reuters ]

Więcej o: