Sklep Androida istnieje. W Chinach

Apple już od ponad dziesięciu lat prowadzi z powodzeniem sieć sklepów detalicznych, w których sprzedaje swoje produkty, między innymi iPhone'y i iPady. Na pomysł stworzenia konkurencyjnej sieci, gdzie sprzedawano by urządzenia przenośne działające na Androidzie, nie wpadło jeszcze Google, jeden z głównych konkurentów firmy z Cupertino, ale giganta z Mountain View ubiegł w tym względzie chiński przedsiębiorca.

Fałszywy salon z logo zielonego robocika otwarto na południu kraju, w mieście Zhuhai. I nie byłoby to szczególnie dziwne ( w końcu Chińczycy są już wprawieni w podrabianiu tego typu miejsc ), gdyby nie fakt, że obok smartfonów i tabletów opartych na Androidzie, sprzedaje się w nim... iPhone'y i iPady.

fot. Isidor's Fuguefot. Isidor's Fugue fot. Isidor's Fugue

Cóż, gratulujemy nietypowego pomysłu - ciekawe tylko, czy umieszczenie w sklepie obok siebie produktów Apple i urządzeń z Androidem było celowe, czy może jego założyciele myślą, że iPhone to po prostu kolejny smartfon działający na Androidzie. Tak czy siak, dobrze wiedzieć, że na świecie są jeszcze idealiści, którzy wierzą w pojednanie Google i Apple...

[Za: Isidor's Fugue ]

Więcej o: