Jeszcze MeeGo nie umarło?

Według najnowszych doniesień Nokia wcale nie zrezygnowała z rozwijania mobilnego systemu operacyjnego MeeGo, który jak do tej pory pojawił się tylko na smartfonie Nokia N9. Na rynku mogą pojawić się dwa kolejne urządzenia, działające po kontrolą tego OS-u.

Źródłem tych doniesień jest serwis Netbook News . Prace nad MeeGo trwają podobno wewnątrz grupy Next Billion Group, której celem jest "podłączenie kolejnego miliarda osób do internetu". Oznacza to, że jeśli faktycznie pojawią się dwa kolejne urządzenia z MeeGo, to będą one niedrogie i przeznaczone na rynki rozwijające się.

Wcześniej twierdzono, że prace nad MeeGo zostały całkowicie zawieszone. Nokia doszła do wniosku, że "stoi na płonącej platformie" i jedynym wyjściem będzie podpisanie strategicznego porozumienia , na mocy którego na smartfonach fińskiego producenta instalowany będzie Windows Phone, mobilny system operacyjny Microsoftu. Na rynek trafiło więc pierwsze i ostatnie urządzenie, działające pod kontrolą MeeGo - Nokia N9. A przynajmniej tak sądzono do tej pory. Cóż, jeśli nowe doniesienia okażą się prawdą, to można się jedynie cieszyć.

Zobacz wideo
Więcej o: