Pomóż NASA wylądować na Marsie

NASA zdecydowała się sięgnąć po mądrość zbiorową w sprawie podboju kosmosu.

Organizacja musi się uporać z cięciami kosztów, nic więc dziwnego, że niedawno założona grupa do spraw lotów na Marsa - Mars Program Planning Group - zgłosiła się do wszystkich z prośbą o pomysły na strategie dotarcia na Marsa.

Prośba skierowana jest głównie do osób zainteresowanych nauką i techniką, które mogą swoje sugestie zgłaszać przez internet.

Skąd pomysł? Jak mówi dyrektor programu eksploracji Marsa (Mars Exploration Programme) w kwaterze głównej NASA - Doug McCuistion:

Wkład naszej społeczności jest niezbędny, by pobudzać proces planowania. Chcemy integrować różne podejścia, by upewnić się, że program połączy cele naukowe, humanistyczne i technologiczne.

Najciekawsze idee będą zaprezentowane w czerwcu na warsztacie w Houston. NASA uważa, że taka prezentacja pozwoli to na otwartą dyskusję na temat pomysłów i związanych z nimi realnych możliwości działania. Być może niektóre z propozycji staną się podstawą programu eksploracji Marsa, który ma rozpocząć się w 2018 r. i potrwać przez następną dekadę.

Dokładne instrukcje dotyczące zgłaszania wniosków znaleźć można na stronie Lunar and Planetary Institute.

[ gizmag ]

Więcej o: