Jak bieliki w Internecie jaja wysiadują

Internet jest jednak wspaniałym narzędziem. Wystarczy połączyć się z siecią i wejść na stronę Lasów Państwowych aby zobaczyć jak najprawdziwszy bielik wysiaduje jaja.
Zobacz wideo

Większość z nas bielika pewnie nie widziała nigdy poza obrębem zoo. Tym ciekawsza wydaje się obserwacja zwierzęcia na wolności. Całkiem spontanicznego i nieskrępowanego. A w zasadzie dwóch, bo wysiadywaniem zajmuje się zarówno bielik, jak i pani bielikowa.

Nowe pierzaste gwiazdy internetu wysiadują jaja na terenie Nadleśnictwa Kutno w województwie łódzkim. Kamerę założono przy współpracy z Komitetem Ochrony Orłów oraz firmą Orange, która udostępnia łącze.

O ile nic złego się nie stanie, pisklęta mają się wykluć między 25 kwietnia a 1 maja 2012 roku. Już teraz jednak orły obserwuje ponad tysiąc osób jednocześnie, a na Facebooku bieliki mają (na chwilę obecną) niemal 1700 wielbicieli. Ptaki można podejrzeć na stronie Lasów Państwowych .

Parkę amerykańskich bielików, które w kwietniu ubiegłego roku wysiadywały ostatnie jajo i dwójkę piskląt obejrzało już prawie 10 milionów internautów. Co więcej, kamera nadal działa i nadal każdą chwilę ich życia obserwuje kilkanaście tysięcy osób z całego świata. W tym roku, w gnieździe zobaczyć można kolejny przychówek , czyli kilka szaro-upierzonych, sporych już pisklaków.

Więcej o: