Fotowycieczki już w Google Maps

Ponad 15 tysięcy atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia.

Amerykańska firma uruchomiła kolejną nową usługę w swoim Google Maps. Tym razem jest to coś, co nazwano Fotowycieczkami . Dzięki nim, nie odchodząc od biurka, możemy zwiedzić ponad piętnaście tysięcy atrakcyjnych lokacji na całym świecie. I to zwiedzić w 3D.

Jak twierdzi Google, używając specjalnej techniki, specjalistom udało się "zszyć" ze sobą tysiące zdjęć, na których uwieczniono popularne miejsca. Na podstawie fotografii, komputery określają kształt każdego budynku, jego położenie oraz miejsca, z których zrobiono każde zdjęcie. Jak mówi Google, umożliwia to poruszanie się po obiektach w trójwymiarze - płynne przechodzenie od zdjęcia do zdjęcia, tak jakbyśmy "latali" po wybranym miejscu i oglądali je z różnych perspektyw.

 

Same zdjęcia wykorzystane w Fotowycieczkach pochodzą z takich usług jak Picasa czy Panoramio. A co można zwiedzić? Już pierwszy rzut oka na listę miejsc, robi wrażenie. Google Maps w samej Europie wyświetla ponad pięć tysięcy obiektów. Są wśród nich Brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej, Stadion Emirates, Tate Modern, Dom Anny Frank czy Katedra w Santiago de Compostela. A to jedynie początek listy.

Z całą pewnością warto skorzystać z Fotowycieczek, które udostępniono między innymi w lewej belce w Google Maps. Można się do nich przenieść także po kliknięciu w nasz link .

Najlepsze widoki z Google Earth - Polska>>

Fotowycieczki w Google MapsFotowycieczki w Google Maps fot. Google Maps

[za: Google Blog ]

Więcej o: