Motorola doprowadzi do zablokowania sprzedaży Xboxa 360 i Windowsa 7 w Niemczech?

Sąd w Mannheim w sporze patentowym przyznał rację Motoroli i nakazał zablokowanie sprzedaży Xboxa 360 oraz Windowsa 7. Produkty twórcy ?okienek? z półek jednak nie znikną - dzięki wyrokowi sądu w USA, który zakazuje Motoroli blokowania sprzedaży produktów Microsoftu, przenoszącego właśnie swoje centrum dystrybucji oprogramowania do Holandii.

Sprawa jest - jak w świecie problemów prawnych - zawiła. Dzisiejszy wyrok sądu w Mannheim przyznaje rację Motoroli w sporze patentowym dotyczącym technologii kompresji wideo używanej w Xboxie i Windowsie 7.

Środowy wyrok jest tylko drobnym elementem wielkiej "patentowej wojny" rozgrywanej między Microsoftem, Apple, Google i Motorolą pełnej wzajemnych oskarżeń - o naruszenie patentów z jednej strony i o żądanie zbyt wysokich opłat z drugiej.

Microsoft oświadczył już, że wyrok w Mannheim niczego nie rozstrzyga, gdyż firma ma w kieszeni inne orzeczenie: z sądu z Seatle, która zabrania Motoroli blokowania sprzedaży produktów Microsoftu.

"Motorola nie może wykonać dzisiejszej decyzji sądu, a nasze niemieckie przedstawicielstwo będzie działać normalnie, a my odwołamy się od wyroku by wyegzekwować od Motoroli zrealizowanie złamanej obietnicy".

Innymi słowy: nie taka była umowa, odwołamy się.

Microsoft musiał jednak przeczuwać swoją porażkę, ponieważ proces przenoszenia centrum dystrybucji oprogramowania z Niemiec do Holandii trwa od jakiegoś czasu. Co jednak z konsolami i jak przeniesienie samego centrum dystrybucji będzie się miało do ewentualnego uprawomocnienia niekorzystnego dla MS wyroku?

Ledwo jednak gigant z Krzemowej Goliny przegonił (na moment) jedne ciemne chmury - już zbierają się nad nim kolejne. W zeszłym tygodniu sędzia amerykańskiej Komisji Handlu stwierdził, że Microsoft naruszył własność intelektualną Motoroli w dziedzinie bezprzewodowej łączności używanej w Xboxie. W grudniu pisaliśmy o tym, że w tym sporze to Microsoft jest górą..

Patentowe opera mydlana trwa i trwać jeszcze będzie, dopóki korporacje nie dojdą do wniosku, że trwonienie pieniędzy i czasu na spory sądowe jest zbyt kosztowne. Stawką są jednak portfele patentowe warte miliardy, dlatego żadna firma nie da za wygraną...

[ za news.yahoo.com ]

embed

Microsoft Xbox 360 Premium

  • Typ konsoli: Stacjonarna
  • Pamięć wbudowana: 60 GB

4 opinie

Podstawowe informacje o Microsoft Xbox 360 Premium

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: