Samsung Galaxy S III - wszystko, co dotychczas wiadomo

To już pewne: dziś w Londynie Samsung pokaże nowe urządzenie z rodziny Galaxy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to nowy smartfon - Galaxy S III. Co dotychczas o nim wiemy?

Relacja na żywo z premiery telefonu Samsung Galaxy S III

Zacznijmy od konferencji. Ta odbędzie się dziś w Londynie o godzinie 20:00 naszego czasu. Jesteśmy na miejscu i trzymamy rękę na pulsie - na technologie.gazeta.pl będziemy relacjonować ją na żywo i tak szybko jak to tylko możliwe poinformujemy Was o nowym urządzeniu Samsunga. Jeśli chcecie jednak oglądać całe wydarzenie sami, możecie to zrobić - choćby na tej stronie.

Wydarzenie to zostało zresztą swego czasu w bardzo interesujący sposób zapowiedziane . Najpierw uruchomiono tajemniczy licznik, a potem wystartowano ze stroną The Next Galaxy. Tam znaleźć można bardzo intrygujące zwiastuny:

Zobacz wideo

Nazwa strony i filmik jasno wskazują, że czeka nas jakieś nowe urządzenie z rodziny Galaxy. Czy będzie to S III? Tego faktycznie nie wiemy jeszcze na pewno, ale plotki i rozmaite "wycieki", które ostatnimi czasy pojawiły się w sieci, wydają się mówić, że tak właśnie będzie.

W Internecie pojawiły się więc już pierwsze zdjęcia nowego urządzenia. Jedno z nich możecie podziwiać u góry strony, resztę zaś znajdziecie tutaj . Oczywiście nie wiadomo czy te fotografie są prawdziwe.

A co miałoby się kryć w środku S III? Według ostatnich plotek rzeczywiście będzie bardzo mocnym smartfonem. W jego obudowie znajdziemy czterordzeniowy procesor Exynos 4212 (taktowany zegarem 1,4GHz) i 1GB pamięci operacyjnej. Urządzenie posiadać ma 4,7-calowy wyświetlacz (rozdzielczość 1280x720) w standardzie Super AMOLED Plus oraz kamerkę 12Mpix (z tyłu obudowy) i 2Mpix (z przodu obudowy). Działać ma pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Inne plotki mówiły jednak o aż 4,8-calowym ekranie. Jeszcze inne - o 4,6-calowym. Cóż, tak czy inaczej to zdecydowanie więcej niż w S II. Ten model wyposażony w ekran o przekątnej 4,35-cala.

Nie do końca wiadomo także, co z tylną kamerą. Wcześniej wspomniane plotki wspominają o 12Mpix, te jednak tylko o 8Mpix - byłoby to więc urządzenie pod tym względem identyczne jak Galaxy S II.

Co ciekawe wszystko to ma być upchnięte w wyjątkowo zgrabnej, ceramicznej obudowie o grubości zaledwie 7mm.

W sieci znalazł się także filmik, który rzekomo prezentuje Samsunga Galaxy S III w akcji. Jego autentyczność jest oczywiście wyjątkowo wątpliwa:

 

Na koniec: ciekawostka. Otóż według plotek nowy Galaxy ma być oficjalnym urządzeniem Letnich Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczną się w stolicy Wielkiej Brytanii pod koniec lipca.

Ile z tych doniesień okaże się być prawda? Przekonamy się o tym już dziś wieczorem.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: