iPadzie, czemu przytyłeś?

Spieszyłem się na premierę, drogi czytelniku.

Tytuł i lead naszej wiadomości są odrobinę enigmatyczne, ale już tłumaczymy o co chodzi. Użytkownicy iPadów i osoby śledzące świat nowych technologii wiedzą zapewne, że nowy tablet Apple jest grubszy od swoich poprzedników. Stało się tak przede wszystkim ze względu na większą baterię zainstalowaną w urządzeniu.

Tymczasem okazuje się, że gdyby nie pośpiech, korporacja z Cupertino mogłaby pochwalić się tym, czym chwaliła się w dniu premiery iPada 2 - kolejnym, jeszcze bardziej odchudzonym urządzeniem. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor zarządzający firmy DisplayMate Technologies (Raymond Soneira), który ogłosił, że Apple zamierzało w nowym iPadzie wykorzystać technologię firmy Sharp - IGZO.

Pozwala ona w jeszcze większym stopniu miniaturyzować tranzystory, a zarazem przepuszczać znacznie więcej światła przez wyświetlacz. To z kolei pozwoliłoby wykorzystać mniejszą liczbę diod LED do jego podświetlenia i jednocześnie zainstalować w tablecie mniejszą, lżejszą baterię. Niestety, Sharp podobno nie był w stanie na czas zaspokoić wymagań Apple, i amerykańska postanowiła wykorzystać już znany wyświetlacz. Soneira nazywa wręcz nowego iPada wyjściem awaryjnym, planem B.

Czy oznacza to, że już za kilka miesięcy doczekamy się premiery "nowego-nowego iPada", który oczywiście będzie chudszy i szybszy, a przy okazji będzie posiadał ładniejszy wyświetlacz? Na to pytanie ostatecznej odpowiedzi jeszcze nie potrafimy udzielić. Znając jednak Apple, można zakładać, że premiera "nowego iPada S" (albo urządzenia o innej nazwie) jest rzecz jasna możliwa.

[za: Slashgear ]

embed

Apple iPad 2 16GB 3G czarny

  • System operacyjny: Apple iOS 4.3
  • Komunikacja: Wi-Fi, 3G
  • Przekątna ekranu: 9,7 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 16 GB

0 opinii

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: