Nokia Lumia z aplikacjami na wyłączność

11 firm nawiąże ścisłą współpracę z fińskim producentem.

Nokia ogłosiła, iż jej nowe smartfony z serii Lumia otrzymają aplikacje na wyłączność. Za aplikacjami stać będą uznane, duże marki i firmy z całego świata takie jak PGA Tour, ESPN, Rovio, Electronic Arts, Groupon, PayPal, TIME, Newsweek czy AOL Entertainment.

Choć tego typu umowy nie są niczym nowym, to w tym przypadku, użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone, mają się z czego cieszyć. Nokia ogłosiła, iż podpisane umowy oferują jej całkowitą, roczną wyłączność na aplikację PGA Tour. Aktualizacje ESPN Hub będą wydawane na zasadach wyłączności do maja 2013 roku. Nowe możliwości w aplikacji Groupona także będą trafiały tylko na telefony Nokii przez najbliższe sześć miesięcy, a AOL Entertainment Hub, będą mogli pobrać tylko użytkownicy fińskich urządzeń. Przynajmniej przez pół roku od premiery produktu.

Mają się z czego cieszyć także wielbiciele elektronicznej rozrywki. Rovio, firma stojąca za Angry Birds, tworzy zupełnie osobny zespół deweloperów, którzy będą tworzyli gry specjalnie dla smartfonów Lumia. Swoje aplikacje dla tych urządzeń przygotują także TIME, Newsweek, PayPal czy Electronic Arts.

Co by więc nie powiedzieć o sytuacji Nokii, trzeba przyznać, że firma stara się robić co może, by osoby korzystające z jej urządzeń były z nich zadowolone. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu posunięcie fińskiego producenta.

Zobacz wideo

[za: Wired ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: