Facebook z własnym sklepem

Koszulek i kubeczków brak. Będą za to aplikacje.

Czego nie było jeszcze na Facebooku? Oczywiście sklepu z aplikacjami. Już wkrótce dołączy on jednak do najbardziej popularnego serwisu społecznościowego na świecie. Firma ogłosiła właśnie, iż w nadchodzących tygodniach, użytkownicy Facebooka będą mogli zacząć korzystać z App Center.

Sklep ten zawierał będzie aplikacje mobilne i sieciowe, które zostaną zgłoszone przez ich twórców. Po zalogowaniu się na Facebooku, użytkownik będzie mógł przejrzeć listę aplikacji wraz z ich szczegółowymi opisami. Bezpośrednio z ich zakładek będzie można przejść do Apple App Store i Google Play, by pobrać wybraną produkcję. Z App Center będzie także można pobrać i zainstalować aplikacje sieciowe napisane w HTML 5.

Facebook App CenterFacebook App Center fot. Facebook

Co ciekawe, Facebook przygotował listę warunków, które muszą spełniać aplikacje wystawiane w App Center. Znajdują się na niej punkty mówiące o tym, że aplikacja musi mieć wysoką ocenę,  niewiele negatywnych komentarz oraz interfejs, który nie sugeruje, iż jest ona częścią samego Facebooka. To akurat zrozumiałe i logiczne. Taki warunek sprawi, że App Center nie zostanie zalany słabymi produkcjami. Wiadomo również, że serwis społecznościowy dba o swój wizerunek i nie pozwoli wykorzystywać charakterystycznych elementów graficznych.

Najciekawiej prezentuje się jednak punkt mówiący o tym, że każda z wystawianych aplikacji musi posiadać opcję logowania się do niej za pomocą konta z Facebooka. Sprytne posunięcie, prawda?

Facebook App Center powinien zostać udostępniony w aplikacjach dla Androida i iOS w ciągu kilku tygodni.

[za: Slashgear ]

Facebook App CenterFacebook App Center fot. Facebook

Więcej o: