Apple królem sprzedaży "mobilnych pecetów"

Firma badawcza NPD podała, że Apple wyprzedziło HP w sprzedaży mobilnych komputerów osobistych i ma 22,5% udziału w rynku.

Dane dotyczące pierwszego kwartału tego roku podane przez firmę NPD wskazują na Apple jako na zwycięzce w ilości sprzedanych mobilnych pecetów (czyli tabletów i laptopów liczonych razem). Firma z Cupertino osiągnęła 22,5% udziału w rynku (17,2 mln sprzedanych urządzeń) wyprzedzając HP z wynikiem 11,6% (8,9 mln).

Gdyby nie iPad - sprzedany w ilości 13,6 mln sztuk - Apple nie mogłoby cieszyć się tytułem króla sprzedaży "mobilnych pecetów".

Biorąc pod uwagę rynek samych tabletów zwycięzca rankingu również się nie zmienia - 62,8% rynku należy do Apple. Rywale pozostają daleko w tyle - najsilniejszy z nich - Samsung - może cieszyć się zaledwie 7,5% udziałów w rynku. Słabo w zestawieniu wypada RIM (twórca Blackberry) - 2,3% udziału.

W Polsce natomiast - jak to zwykle bywa - dla konsumentów największe znaczenie ma cena, co zrozumiało kilka sieci supermarketów oferując tablety w cenie 350-500zł.

[ za news.com.au ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: