Google podbiera inżynierów od webOS

Do Google przechodzi kilka osób pracujących do tej pory dla HP. Programiści należeli do zespołu rozwijającego webOS.

Google zatrudnił 6 osób z zespołu Enyo, zajmującego się do tej pory webOS, czyli mobilnym systemem operacyjnym HP. Nie oznacza to jednak, że Google razem z pracownikami przejął też sam webOS - jak informuje serwis All Things Digital , koncern nie kupuje technologii, tylko zespół.

Gadżety z webOS nie cieszyły się popularnością wśród klientów, więc w ubiegłym roku HP postanowił zakończyć produkcję urządzeń pracujących pod kontrolą tego systemu. Wtedy też wszyscy zaczęli się zastanawiać nad przyszłością grupy produkcyjnej webOS. Spekulowano o sprzedaży systemu, a nawet uśmierceniu działu.

T odd Bradley z HP rozwiał te plotki . HP nie zamierza uśmiercić, ani sprzedać (przynajmniej na razie) webOS - postanowił go natomiast udostępnić społeczności open source. Ponadto producent zamierza inwestować w rozwój oprogramowania. Po co? Zapewne z myślą o licencjonowaniu systemu dla innych, bo Bradley podkreślił, że HP wcale nie zamierza ponownie produkować urządzeń z webOS.

Nie wiadomo dokładnie, czym będą zajmować się programiści zatrudnieni właśnie w Google. W HP pracowali nad aplikacjami w HTML5, więc zapewne będą kontynuować pracę nad nimi w Mountain View.

Więcej o: