Facebook wydaje aplikację do zdjęć. Jak Instagram?

"Mają podobne funkcje, ale zupełnie inne osobowości" - twierdzi Facebook.

Kilkanaście godzin temu, Facebook udostępnił swoją nową aplikację do robienia zdjęć i publikowania ich w serwisie, którą nazwano Facebook Camera. Aplikacja dla użytkowników systemu operacyjnego iOS jest stosunkowo prosta. Jej główny ekran składa się z zakładek, w których znajdziemy zdjęcia znajomych publikowane w Facebooku oraz te, które wykonaliśmy własnoręcznie i te, na których zostaliśmy oznaczeni.

Z poziomu głównego menu możemy się także dostać do biblioteki zawierającej nasze fotografie, by opublikować je na łamach serwisu. Warto tu podkreślić, że zdjęcia można przesyłać grupowo. Jeśli się na to zdecydujemy, to zostaną one opublikowane jako jedna aktualizacja na naszej ścianie. Oczywiście fotki można także polubić albo skomentować.

Interesujące jest także to, że nowa aplikacja przypomina nieco Instagrama, którego Facebook kupił niedawno za miliard dolarów. Pozwala ona kadrować zrobione fotki, ale co ważniejsze, posiada także piętnaście filtrów umożliwiających przerobienie fotografii. Jaki był więc sens jej wydawania?

Facebook CameraFacebook Camera fot. Facebook Camera

Facebook tłumaczy, że jego nowa aplikacja i Instagram, to dwa zupełnie osobne byty. Ta pierwsza działać ma bardziej na zasadzie Facebook Messengera. Ma umożliwiać szybkie i łatwe publikowanie fotek w kilka sekund po tym jak zostaną zrobione. Przedstawiciel Facebooka (Derick Mains) tłumaczy zresztą, że nad Facebook Camera pracowano już od dawna i choć dzieli ona niektóre funkcje z Instagramem, to aplikacje te mają zupełnie inne osobowości. Mains dodaje, że to osobne produkty, które mają inne zastosowanie i innych odbiorców. Facebook Camera ma sprawić, że serwis społecznościowy będzie lepszy i wygodniejszy na urządzeniach mobilnych.

Facebook Camera zostało udostępnione w usłudze Apple App Store. W chwili pisania tych słów, nie można go jednak było jeszcze pobrać z polskiej części usługi. Aplikacja jest darmowa.

[za: Wired ]

Facebook CameraFacebook Camera fot. Facebook Camera

Zobacz także:

Więcej o: