Już dostępna jest nowa wersja Windows 8 Release Preview

Dziś punkt 23.00 rusza polska strona, z której pobrać można świeżutką, ciepłą jeszcze wersję Windows 8 Release Preview. To nic innego jak wyczekiwana beta nadchodzącego na jesieni systemu Microsoftu.

Na początek najważniejsza informacja - strona, z której możecie pobrać najnowszą wersję Windows 8 znajduje się pod adresem  preview.windows.com .

To kolejna, po zaprezentowanej w lutym wersji Consumer Preview , którą testowaliśmy . Lutowa wersja okazała się niezwykle popularna - zaledwie w ciągu 24 godzin pobrano ją ponad milion razy.

Co nowego znajdziemy w Windows 8 Release Preview?

  • nowe aplikacje - Bing Travel, News oraz Sport
  • usprawnioną instalację systemu
  • aplikacje Gaming & Music Xbox
  • poprawione programy do obsługi poczty, zdjęć oraz kontaktów
  • Internet Explorer 10 ma już wbudowaną obsługę Flasha
  • większą możliwość personalizacji ekranu startowego Windows
  • poprawioną kompatybilność ze sprzętem oraz starszym oprogramowaniem

Ciekawa sprawa - w Marketplace Windows 8 dostępne są już dziś trzy polskie aplikacje: Ling.pl, Match'A'Shape oraz Nightmares from the Deep: The Cursed Heart.

Z kolei nowa wersja Windows 8, choć dostępna w 14 językach, polskiego na razie nie zawiera.

Poza tym Windows 8 Release Preview zawiera oczywiście tysiące poprawek, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale decydują o stabilności działania systemu.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz zwlekać z zakupem komputera, Microsoft ma ciekawą propozycję. Wszyscy, którzy kupią komputer z preinstalowanym Windows 7 między 2 czerwca 2012, a 31 stycznia 2013 będą mieli możliwość kupienia za 14,99 dolarów upgrade'u do systemu Windows 8. Więcej informacji można przeczytać tu .

Zobacz także:

Więcej o: