Google I/O 2015 - przygotujcie się na relację ze święta Google w San Francisco

Google I/O to doroczna wielka konferencja Google, na której tradycyjnie pokazywane są nowe usługi i produkty koncernu. W zeszłym roku poznaliśmy zegarki z Android Wear i Android Auto, a co będzie w tym roku?

[AKTUALIZACJA 18:20]

Za moment rusza konferencja Google I/O. Joanna Sosnowska jest już na posterunku.

Zaczyna się Google I/O 2015Zaczyna się Google I/O 2015 Fot. Joanna Sosnowska Fot. Joanna Sosnowska

[AKTUALIZACJA 16:34]

W San Francisco jest dopiero 7:30 rano, a przed wejściem na konferencję już ustawia się kolejka.

W San Francisco jest dopiero 7:30 rano, a już przed wejściem na konferencję ustawiają się kolejki.W San Francisco jest dopiero 7:30 rano, a już przed wejściem na konferencję ustawiają się kolejki. Fot. Joanna Sosnowska Fot. Joanna Sosnowska

[TREŚĆ ARTYKUŁU PONIŻEJ]

Google I/O to konferencja dla branży, ale przy okazji to najważniejsze wydarzenie roku jeśli chodzi o produkty Google. Rozpoczyna się dzisiaj o 18:30 polskiego czasu. Z naszej redakcji na miejscu w San Francisco jest Joanna Sosnowska, która będzie na bieżąco przesyłała zdjęcia i informacje z konferencji.

A czego możemy się spodziewać?

Android M

Przede wszystkim możemy poznać następcę Androida 5.0 Lollipop, czyli kontynuując kolejność alfabetyczną pora na wersję "M" (Muffin? Milkshake? M&M's?). Nie spodziewamy się wielkich zmian, zwłaszcza, że wprowadzony rok temu Material Design jest ciągle świeży. Prawdopodobnie poprawione zostaną powiadomienia i pojawi się nowa aplikacja do robienia zdjęć. Co więcej? Przekonamy się już za kilka godzin.

W San Francisco jest dopiero 7:30 rano, a już przed wejściem na konferencję ustawiają się kolejki. Fot. Joanna Sosnowska

Wirtualna rzeczywistość

Tutaj na pewno będzie się działo. W zeszłym roku na konferencji I/O Google pokazał Cardboard - kartonową wersję hełmu wirtualnej rzeczywistości. Tym ruchem wyprzedził Samsunga, który na jesieni 2014 wprowadzał Samsung Gear VR. Teraz koreański hełm prezentuje się już całkiem nieźle i Google wie, że musi nadrobić straty.

Spodziewamy się więc pełnego hełmu do wirtualnej rzeczywistości od Google i może czegoś o Google Glass. Joanna ma nadzieję, ale reszta redakcji uważa, że ten projekt będzie jeszcze długo zbierał kurz.

Android Wear

Mały system operacyjny na zegarki otrzymał całkiem sporo aktualizacji w ciągu ostatnich 12 miesięcy i z każdą z nich jest coraz lepszy. Sądzimy, że Google wykorzysta I/O by pokazać następny krok w ewolucji smartwatchy. Jak zawsze w takich przypadkach po cichu liczymy na rewolucję, ale nawet realistycznie na to patrząc trzeba przyznać, że z Android Wear może powstać coś naprawdę świetnego.

Przypominam, że konferencja rusza o 18:30 naszego czasu i zapraszam do sprawdzania informacji o nowościach od Google na Technologie.gazeta.pl.

Więcej o: