Książka + technologia = "Notebook". Wkrótce premiera

Czy da się połączyć papierową książkę z rozszerzoną rzeczywistością? Wkrótce premiera książki, która spróbuje tego dokonać.

Niedługo premiera książki, która zainteresowała nas, bo ciekawie łączy tradycyjną literaturę z technologią. Thriller "Notebook" ukaże się 2 lipca 2015 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Wydawca tak opisuje fabułę:

Rok 2012. Cały kraj w euforii szykuje się do inauguracji najważniejszej sportowej imprezy w historii. W cieniu przygotowań do Euro toczy się jednak rozgrywka, która może wstrząsnąć fundamentami całego państwa. W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Zbyt duża prędkość i niebezpieczny manewr wyprzedzania to najczęstsze przyczyny wypadków. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny, okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady. Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie. Jakiego typu informacje znajdują się w komputerze Dagmary Frost? Komu zależy na odzyskaniu dysku? Czy jej śmierć to rzeczywiście tragiczny wypadek? Prokurator Bolesta, włączając komputer, otworzył puszkę Pandory. Już wkrótce będzie musiał stawić czoło siłom, które działają w cieniu i zrobią wszystko, aby w cieniu pozostać.

To, co czyni "Notebook" wyjątkowym to wkomponowane w fabułę filmy. Korzystając z aplikacji na telefonie czy tablecie skanujemy zdjęcie i po chwili oglądamy fragmenty filmów, które bohater odnajduje w tytułowym komputerze.

Dodatkowo wydawnictwo wciąż nie chce ujawnić autora książki informując tylko, że znany dziennikarz, a "Notebook" jest jego debiutem.

Więcej o: