10 lat Google Earth. Pobierz urodzinowy dodatek do Chrome. WARTO!

Dokładnie dziesięć lat temu zadebiutowała jedna z najważniejszych aplikacji Google - Google Earth. Z tej okazji można pobrać specjalny dodatek do Chrome. Naprawdę warto - można przekonać się jak piękna jest Ziemia.

Google Earth, jedna z najważniejszych aplikacji oferowanych przez Google, obchodzi dziś dziesiąte urodziny. Usługa oferowana pod tą nazwą jest dostępna dla użytkowników od 2005 roku. Wcześniej podobne rozwiązanie funkcjonowało jako EarthViewer 3D, stworzono je w roku 2001.

Dziś Google Earth to aplikacja o nieporównywalnie większych możliwościach. Dzięki niej możemy zajrzeć w niemal dowolne miejsce globu poznając nie tylko jego geografię, ale uzyskując całkiem sporo informacji. Google Earth potrafi wyszukiwać miasta, trasy, wyświetlać trójwymiarowe makiety budynków i nie tylko.

Fot. Google Earth

Dla wielu użytkowników Google Earth jest narzędziem dzięki któremu mogą odkrywać naszą planetę na nowo. A odkrywać jest co - udowadnia to specjalna strona , na której znajdziemy najpiękniejsze obrazy Ziemi. Ponadto w sklepie z aplikacjami Chrome jest dostępne bardzo ciekawe rozszerzenie . Earth View from Google Maps działa w bardzo prosty sposób - po otwarciu nowej karty w przeglądarce zamiast pustej strony możemy zobaczyć najpiękniejsze zdjęcia przedstawiające ziemię z lotu ptaka.

Do bazy zdjęć dodano 500 nowych, użytkownicy mają teraz dostęp do aż 1500 fotografii. Większość z nich to naprawdę wyjątkowe kadry.

10 lat od premiery Google Earth wciąż jest świeżą i coraz lepiej działającą usługą. Życzymy Google kolejnych owocnych lat.

Uwaga! 20 nowych, niepublikowanych wcześniej zdjęć znajdziecie w naszej galerii. Są też zdjęcia Warszawy!

Więcej o: