Znajomy z Facebooka nagle zamilkł? Sprawdź, czy cię nie usunął

Na jednych znajomościach zależy nam bardziej, na innych mniej. Jeśli zastanawiasz się dlaczego ktoś przestał odzywać się do ciebie na Facebooku jest aplikacja, która może pomóc.

Facebook nie daje możliwości sprawdzenia kto usunął nas z listy znajomych. Oczywiście, jeżeli ktoś się na to zdecyduje stracimy dostęp do jego konta - nie będziemy mogli przeglądać profilu czy zdjęć. Jeśli jednak mamy setki znajomych na Facebooku trudno sprawdzać codziennie czy ktoś nas nie usunął.

Rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja Who Deleted Me dostępna na iOS i Androida oraz jako dodatek do Chrome . Po zalogowaniu tworzy kopię listy naszych znajomych. Od momentu uruchomienia porównuje aktualną listę ze skopiowaną. Jeśli zatem ktoś nas usunie z listy znajomych pojawi się w kolumnie "Deleted You". W ten sam sposób można "przypomnieć sobie" kogo sami usunęliśmy lub upewnić się kto porzucił Facebooka i dezaktywował konto.

Who Deleted Me?Who Deleted Me? Fot. za Business Insider

Fot. za Business Insider

Facebookowi się nie podoba

Anthony Kuske, twórca aplikacji, dostał oficjalne powiadomienie od władz serwisu. Napisano w nim, że Who Delete Me powoduje "negatywne doświadczenia użytkowników". Aplikację zablokowano, twórca się jednak nie poddał i uruchomił ją ponownie - pod innym adresem.

Wbrew stanowisku Facebooka aplikacja bije rekordy popularności. Stronę aplikacji na Facebooku polubiło już 45 tys. osób, autor informuje, że musiał się przenieść na lepsze i większe serwery.

Największą wadą aplikacji jest to, że potrafi analizować dane jedynie od jej zainstalowania. Osoby, które aktywnie korzystają z Facebooka mogą aplikację uznać za bardzo przydatną. Pozwoli na bieżąco nadzorować zmiany w naszej liście znajomych.

Więcej o: