IFA 2015: Samsung prezentuje SmartThings - system, który pozwoli porozmawiać z ekspresem do kawy i nie tylko

Nie masz do kogo odezwać się w domu? Samsung właśnie to zmienił - od teraz będzie można pogadać z telewizorem, ekspresem do kawy czy zamkiem w drzwiach. Koreański gigant stawia na internet rzeczy. Na targach IFA 2015 Samsung zaprezentował system SmartThings.

Samsung zaprezentował właśnie SmartThings - zbiór urządzeń i czujników. Jego głównym elementem jest Hub, będący czymś w rodzaju inteligentnego routera pośredniczącego w komunikacji smartfonu, sprzętu domowego i czujników Samsunga.

Do SmartThings podłączymy urządzenia, np. klimatyzację, ekspres do kawy, kamery oraz czujniki, np. czujnik ruchu. Specjalna aplikacja pozwoli zarządzać sprzętami domowymi zdalnie. Służy nie tylko do wydawania poleceń, ale i otrzymywania powiadomień. Jeśli nasze dziecko wróci ze szkoły do domu, nasz smartfon wyświetli powiadomienie. Ktoś będzie próbował włamać się do mieszkania - SmartThings zabezpieczy nagranie i prześle je nam. Za pomocą SmartThings można nawet uruchomić zaraz po przebudzeniu domowy ekspres do kawy.

SmartThings trafił dziś do sprzedaży w USA. Urządzenie kosztuje 99 dolarów. Nie będzie jednak funkcjonalne bez szeregu czujników i akcesoriów, które też można kupić - za 30-50 dolarów. Wśród nich znajdziemy: Motion Sensor (czujnik ruchu), Outlet (elektryczna wtyczka do której podłączymy dowolne urządzenie), Arrival Sensor (potwierdza przybycie domowników), czujnik alarmujący o wycieku wody, czujnik uniwersalny.

Docelowo ze SmartThings ma współpracować kilkaset różnych urządzeń, dzięki czemu internet rzeczy ma szansę stać się czymś powszechnym

Zobacz wideo
Więcej o: