Google ulepsza Google Photos

Google obiecuje łatwiejsze dzielenie się zdjęciami. Od teraz przyjaciele i rodzina mogą wspólnie tworzyć albumy.

Google wprowadził ważną zmianę do usługi Google Photos. Zaprezentowano ją w maju tego roku . Nowa wersja aplikacji pozwala tworzyć albumy przez różnych użytkowników i z kompletnie różnych urządzeń (niekoniecznie z Androidem).

Tworząc album możemy wysłać do wybranej osoby link, który pozwoli jej nie tylko przejrzeć zawartość, ale również dodać zdjęcie. W ten sposób można tworzyć wspólne biblioteki zdjęć w których znajdą się na przykład wszystkie fotografie z jednej uroczystości. Każdy z użytkowników folderu zostanie poinformowany o dodaniu nowych zdjęć, będą one też łatwe do uszeregowanie według przesyłających.

Powiadomienia

Google Photos umożliwi ustawienie powiadomień o dodaniu nowych zdjęć. W ten sposób osoba, która "zapisze się"do wybranego albumu dowie się, kiedy dodamy do niego nowe zdjęcia. Na przykład mamy album nazwany imieniem naszego dziecka. Dodawanie zdjęć będzie oznaczało automatyczne informowanie wybranej osoby.

Fot. Google

Bardziej inteligentne Google Photos

Google Photos umożliwia znakowanie ludzi odpowiednimi etykietami. To ułatwi Google prawidłowe rozpoznawanie zdjęć pochodzących z różnych źródeł. Ułatwia też algorytmom Google uczenie się jednoznacznego rozpoznawania zdjęć,pozwoli na wyeliminowanie wpadek.

Google Photos na telewizorze - nowe Chrome Cast

Zdjęcia przeglądane w usłudze Google Photos można przesłać na telewizor. Co ciekawe nie działa to na zasadzie lustrzanego ekranu - na ekranie telewizora możemy wyświetlać wybrane zdjęcie, a w tym czasie przeglądać je na smartfonie.

Nowe funkcje Google Photos będą dostępne dla użytkowników Androida jeszcze w tym tygodniu. Korzystający z innych systemów na nowości muszą poczekać.

Więcej o: