Google przejął tę domenę po 16 latach

Google przejął od prywatnej firmy domenę abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com. Siergiej Brin i Larry Page bardzo jej potrzebują po ogłoszonej w sierpniu reorganizacji firmy.

W sierpniu tego roku Google zaskoczył wszystkich zmieniając swoją strukturę . Przeglądarka Google i usługi z nią związane wydzielono do osobnej spółki, na czele której stanął Sundar Pichai. Larry Page i Siergiej Brin powołali do życia nową, nadrzędną spółkę Alphabet.

Problem z domeną

Nowa firmy, jak chyba każda, ma swoją domenę: adres ABC.xyz. Domeny Alphabet.com i abc.com są zajęte (pierwsza przez spółkę zależną BMW, druga przez amerykańską telewizję).

Jak wyjaśnia Mashable specjaliści zajmujący się domenami wyśledzili, że Google nabył właśnie domenę, która w odpowiedni sposób reprezentuję nową spółkę. Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com, utworzona w roku 1999, należała do tej pory do prywatnego przedsiębiorcy.

Rzecznik Google przejęcie domeny wyjaśnił dość żartobliwie dziennikarzom Re/Code.

"Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że w adresie abc.xyz brakuje kilku liter, postanowiliśmy więc upewnić się, że tym razem będziemy skrupulatni".

Sierpniowe trzęsienie ziemi to oczywiście coś ważniejszego niż "zabawa" w przejmowanie odpowiednich domen. Celem nowej spółki jest między innymi komercjalizacja rozwiązań, nad którymi pracowało Laboratorium X i inne zespoły badawcze. Dzięki tej zmianie samosterujące się samochody czy inteligentne soczewki kontaktowe, kontrolujące poziom glukozy, mają szansę szybciej zadebiutować jako gotowe projekty.

[ za Mashable ]

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie Google? Przeczytaj książkę "Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" >>

Więcej o: