Android 6.0 Marshmallow trafi najpierw do Polski. Na LG G4. ZNOWU dostajemy coś jako pierwsi!

Już 19 października polscy użytkownicy LG G4, jako pierwszy na świecie, będą mogli zaktualizować swoje smartfony do Androida 6.0 Marshmallow. Kolejny raz otrzymujemy najnowszy system Google najwcześniej.

Android 6.0 Marshmallow, najnowsza wersja systemu Google, już 19 października będzie dostępna dla polskich użytkowników LG G4 - poinformował oficjalnie polski oddział koreańskiego giganta. Podobnie jak w przypadku Androida 5.0 mamy powody do zadowolenia, bo aktualizację otrzymujemy jako pierwsi na świecie.

Zobacz wideo

Co ulepszono?

Android Marshallow posiada kilka istotnych ulepszeń, o których już pisaliśmy . Po pierwsze pozwala na oszczędzanie energii dzięki funkcji Doze. Za jej sprawą aplikacje działające w tle nie wymagają tak dużo zasobów. Jest to szczególnie odczuwalne przy wyłączonym ekranie - w porównaniu z poprzednią wersją Androida oszczędność energii może wynieść nawet 30%.

Użytkownik Androida 6.0 Marshmallow ma też lepszą kontrolę nad aplikacjami. Odpowiednia ikona, reprezentująca poszczególne uprawnienie, pojawi się w trakcie korzystania z aplikacji. Kiedy na przykład będziemy chcieli wykonać zdjęcie jaką aplikacją ta spyta nas, czy może używać aparatu. Przesunięcie ikony sprawi, że przyznamy uprawnienie.

Inną ciekawą nowością w Android 6.0 Marshmallow, zaprezentowaną podczas premiery najnowszych Nexusów , jest Google on Top. Funkcja pozwala na łatwe wyszukanie w Google informacji, które docierają do nas za pomocą innych aplikacji takich jak WhatsApp. Przypomina to trochę możliwość podświetlenia dowolnego słowa podczas korzystania z Chrome. Możemy wtedy wyszukać w przeglądarce Google informacje związane z podświetlonym słowem.

Android 6.0 Marshmallow ma też ulepszone wsparcie dla czytników linii papilarnych oraz ulepszoną funkcję przeglądania stron internetowych.

Więcej o: