Surface 3 i Surface Pro 4 trafiają do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Docenimy mobilność tabletu i moc komputera stacjonarnego?

Microsoft rozpoczął w Polsce sprzedaż swoich tabletów. Do kupienia jest zarówno zeszłoroczny Surface 3, jak i najnowszy Surface Pro 4. Tanio nie jest, ale mocy nie brakuje.
Zobacz wideo

Surface to jedne z najciekawszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Po kilku latach zwłoki Microsoft zdecydował, że będzie sprzedawać swoje tablety w Polsce.

Kupić można dwa modele, każdy z nich w różnych konfiguracjach.

Surface Pro 4

Premiera urządzenia miała miejsce na początku października . To dojrzałe i całkiem dopracowane narzędzie będące obiecującym połączeniem tabletu i laptopa. Surface Pro 4 ma ekran o przekątnej 12,3 cala. Wyposażono go w technologię Pixel Sense, dzięki czemu doskonalej reaguje na dotyk i np. rysik (rozpoznaje 1024 poziomy nacisku). W Polsce można kupić zarówno wersję działającą pod kontrolą procesora Core i5 jak i Core i7.

Dostępność i ceny

Surface Pro 4 jest dostępny w sklepie Microsoftu oraz w sklepach z elektroniką. Najtańszy model, wyposażony w dysk 128GB i 4GB pamięci RAM, kosztuje 4299zł. Dostępne są też inne wersje kosztujące od 6199 do 10499 złotych.

Ceny nie są najniższe, ale Microsoft podkreśla, że Surface 4 Pro w doskonały sposób łączy mobilność tabletów i moc komputerów stacjonarnych.

Surface 3

To mniejszy i zdecydowanie słabszy tablet - wyposażony w ekran o przekątnej 10,2 cala. Sercem urządzenia jest procesor Atom x7, wyposażono je w 2 lub 4GB pamięci RAM i 64 lub 128GB na dane. Obie wersje urządzenia są dostępne w przedsprzedaży w sklepie Microsoft. Tańsze kosztuje 2599zł, droższe - 3099zł. Wydaje się, że Surface Pro 4 ma lepszy stosunek mocy do ceny.

Oba urządzenia działają na systemie Windows 10 Pro, a ich moc przypomina mocą komputery stacjonarne. Dlatego Surface 3 i Surface Pro 4 są ciekawymi i godnymi uwagi urządzeniami - zarówno do zastosowań domowych jak i biznesowych.

Inne urządzenia, które mają moc komputerów PC znajdziecie w poniższym zestawieniu.

Te urządzenia mogą być prawdziwymi pecetami, czy tylko udają?

fot. Intel

 
Więcej o: