Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami serwis Netflix oferujący dostęp do filmów i seriali za pośrednictwem internetu będzie w najbliższym czasie dostępny w Polsce. Plany ekspansji potwierdził oficjalnie szef Netfliksa podczas dzisiejszej konferencji na targach CES 2016. Dotychczas polscy konsumenci nie mogli nawet (bez stosowania proxy) założyć konta w amerykańskim serwisie i oglądać dostępnych tam produkcji.
"Dziś uruchomiliśmy Netflix w Azerbejdżanie, Wietnamie, Indiach, Nigerii, Polsce, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Korei Południowej, Turcji, Indonezji - w 130 nowych krajach" - stwierdził podczas swojego wystąpienia na targach CES Reed Hastings, prezes Netfliksa wzbudzając niekłamany entuzjazm zgromadzonej na sali publiczności.
Zobacz też: Jak założyć konto na Netfliksie? 10 prostych kroków
Nie jest jeszcze jasne kiedy serwis będzie dostępny po polsku, kiedy znajdziemy w nim polskie treści. Dobrą wiadomością jest to, że po wejściu na adres Netflix.pl możemy założyć konto i wybrać którąś z opcji widoczną poniżej.
Fot. Netflix
Pierwszy miesiąc Netfliksa jest bezpłatny. Polecamy jednak powstrzymać się przed założeniem konta do czasu, aż wyjaśni się kiedy serwis udostępni polskie treści, albo zagraniczne filmy i seriale z polskimi napisami. Już wcześniej wiadomo było, że pojedyncze pozycje po polsku są dostępne (chociażby w pokrewnym serwisie umożliwiającym wypożyczanie DVD przez internet).
Fot. Netflix/Jakbyniepaczec
Kiedy w sierpniu pisaliśmy o tym, że Netflix może w tym roku zadebiutować w Polsce rozpętała się mała burza. Wszystko przez naszych ekspertów, którzy kręcili nosem: może i za oceanem Netflix gromadzi przed ekranami miliony widzów, ale nad Wisłą i tak wygra z nim "M jak Miłość". Czyli bez polskich klasycznych pozycji "w menu" nawet Netflix miałby w Polsce niewiele osiągnąć.
Internautów taka diagnoza oburzyła, w komentarzach pod naszym materiałem pojawiło się wiele opinii zupełnie odwrotnych. Spora część użytkowników chce dostępu do zagranicznych treści i ma dość poszukiwania seriali na "alternatywnych" serwisach.
Dziś zdecydowanie za wcześnie, by przewidywać jak Netfliksowi pójdzie w Polsce. Inne zagraniczne wersje serwisu mają mniejszą w porównaniu z USA bazę filmów i seriali. Narzucają to ograniczenia licencyjne, umowy ze stacjami telewizyjnymi takimi jak HBO. Nie możemy więc być pewni co tak naprawdę Netflix w Polsce zaoferuje, co będzie dostępne z napisami.
Właśnie, napisami. Dla sporej części użytkowników brak tak popularnego w Polsce lektora może być problemem, chociaż wcale nie musi tak być.
O sukcesie Netfliksa w Polsce zadecyduje też cena. Polski rynek jak żaden inny w Europie jest czuły na każe euro różnicy w cenie. Najtańszy abonament kosztuje - według przelicznika - 32 złote.
Fot. Samsung
Z serwisów takich jak Netflix będzie nam łatwiej korzystać dzięki nowym rozwiązaniom - chociażby takim jak ulepszony Smart Hub Samsunga . Koreańczycy twierdzą, że umożliwia on przechodzenie pomiędzy poszczególnymi źródłami treści tak prosto, jak pomiędzy kanałami. W ten sposób nie musimy już wybierać pomiędzy tradycyjną telewizją a jej alternatywą. Kiedy tylko będziemy chcieli przełączymy z ulubionego kanału telewizyjnego na Netflix lub inny kanał za pomocą jednego pilota. Telewizja nowej ery wcale nie musi być rewolucją, ważne, że ewoluuje w dobrym kierunku.