Microsoft będzie operatorem komórkowym? Ta aplikacja wszystko zdradziła

Microsoft być może przygotowuje się do nowej usługi: użytkownicy komputerów, smartfonów i tabletów z Windows 10 będą mogli korzystać z mobilnego internetu. Jedyne czego potrzebują to karta SIM Microsoftu.

Użytkownicy komputerów, smartfonów i tabletów z Windows 10 być może uzyskają wkrótce możliwość korzystania z mobilnego internetu za pomocą specjalnych kart SIM. Kilka zachodnich portali zwraca uwagę na aplikację Cellular Data , która pojawiła się w oficjalnym sklepie Microsoftu.

Aplikacja jest dostępna w Polsce (co oczywiście nie oznacza dostępności usługi). W opisie czytamy:

Szukasz niezawodnego i wygodnego rozwiązania zapewniającego dostęp do Internetu nawet wtedy, gdy sieć Wi-Fi jest niedostępna? Aplikacja Cellular Data umożliwia nawiązanie połączenia z zaufaną siecią transmisji danych komórkowych w całym kraju przy użyciu tylko konta Microsoft.

Przeczytaj też: Sprawdź, czy twojego miasta nie zaznaczyli na tej mapie na biało. Co to oznacza?

W dalszej części opisu Microsoft wyjaśnia, że wystarczy wykupić u niego odpowiedni pakiet transmisji danych - nie trzeba rozliczać się z operatorami lokalnymi.

Firma nie pozostawia też wątpliwości, że usługa działa tylko na określonych rynkach (konkretnie: w USA, Wielkiej Brytanii i Francji) i wymaga urządzenia z kartą SIM Microsoft (produkcji Transatel S.A.)

Jak to działa?

Użytkownik wyposażony w odpowiednie urządzenie i kartę SIM będzie musiał wybrać sieć Wi-Fi o nazwie "Cellular Data". Odpowiedni pakiet kupuje w sklepie Microsoft.

Fot. Microsoft

Google, Apple, teraz Microsoft

Nowa usługa Microsoftu nie jest specjalnym zaskoczeniem. Wirtualnym operatorem jest już Google , Apple też ponoć planuje taki ruch (media intensywnie o tym donoszą, a sama firma tych doniesień nie potwierdza). Microsoftowi zależy na tym, by jego klienci zawsze mieli dostęp do sieci i jak najczęściej korzystali z komputera. Warto też podkreślić, że Microsoft planuje wprowadzenie standardowych kart SIM, gdy inni myślą już o następcy standardu - eSim.

Być może karta SIM Microsoftu będzie działać z zewnętrznymi modemami i routerami 3G/4G. Wtedy z nowej usługi Microsoftu można by korzystać na dowolnym sprzęcie.

Więcej o: